מעקות ברזל

עבודת יד | בטיחות | אומנות

מעקות הברזל שלנו מיוצרים ע”י נפחים אומנים בטכניקות עתיקות ומודרניות בעבודת יד בלבד והם מהאיכותיים ביותר במשק הישראלי. מעקות ברזל למדרגות פנים מספקות הגנה גבוהה ובטיחות מבלי להתפשר על עיצוב מרהיב תוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר על מנת להבטיח שימוש ממושך לאורך שנים רבות. שיטות העבודה מדגישות את ההבדל בין מעקה תעשייתי למעקה ברזל למדרגות שהינו יצירת אומנות והתאמתו המושלמת לחדר המדרגות בביתכם.

החומרים

הברזל מעניק רמה גבוהה מאוד של גמישות בעיצוב וזאת לאור התבססותו על רצועות או מוטות ברזל הניתנים לעיצוב, פיתול, חיבור וקונפיגורציה בצורה קלה מאוד ויעילה.
בעוד שיש אנשים מעדיפים עיצובים סולידיים המקבלים את המאפיינים המרכזיים שלהם מחומר הגלם מהם הם עשויים, הרי שמעקות ברזל מאפשרים להביא לידי ביטוי רמה
גבוהה מאוד של יצירתיות באמצעות חיבורים של מוטות ברזל באין ספור תצורות שונות, כשכל מוט ברזל כזה יכול להיות מעוצב בצורה שונה וייחודית, ובאופן שהתוצר הסופי יוצר עיצוב מותאם
אישית, יחיד במינו ומרהיב ביופיו. תהליך הייצור נעשה על ידי תערובת של חומרי גלם שונים ולעתים קרובות נהוג לשלב בהם חלקי זכוכית שאינם מייצרים הפרדה כלשהי ואינם מסתירים את הנוף.
ברזל
  • עמידות גבוהה במיוחד.
  • מחיר נמוך ורמת קשיחות גבוהה.
  • מתאים לעיצוב נוסטלגי ורומנטי, מתכת בקווים ישרים לסגנון מודרני, מתכת מוחלדת בשילוב עץ – לאווירה כפרית, קונסטרוקציה נסתרת ממתכת – למדרגות מרחפות.
פליז
  • מתכת חזקה במיוחד.
  • מתאימה לעיצובים מודרניים ותעשייתיים.

שאלות ותשובות

מהו מחירו של מעקה ברזל (או מתכת אחרת)?
מעקות ברזל עשויים מברזל בגמר טבעי או צבע גמר
ונעשים בעבודת יד – מתומחרים לפי מטר רץ.
בשל ריבוי האפשרויות והדוגמאות מחירם נקבע לפי הדוגמא המבוקשת
ככל שהמעקה עם יותר אלמנטים קישוטים ופיתוחים מחירו מתייקר.
בניית מעקה מברזל נחשבת לזולה באופן יחסי, עלות החומר מול הזמן שהוא מחזיק והעלות הנמוכה של התחזוקה שלו משתלמת ביחס לחומרים דומים אחרים בתחום.
האם מעקה ברזל יחליד?
ברזל היא אכן מתכת שמחלידה, לכן חשוב לצבוע אותה בצבע יסוד ועליו צבע גמר למניעת החלדה.

מתחילים לעבוד: השלבים

תכנון
לפני הכל נקדים ונאמר כי את כל המדידות יש לבצע לפחות פעמיים. אל תשכחו כי ישנם חומרים רבים איתם ניתן לעבוד וטעויות יכולות לעלות הרבה זמן, כסף ועלולות לגרום לסיכונים מיותרים.

לגבי התכנון עצמו – שרטטו היכן תניחו כל עמוד תמיכה וסמנו את המקומות הרלוונטיים על המדרגות.
הקמת הממדפים (הכנות)
התחילו בבניית הפינות או לאורך הקיר, אם אתם משתמשים בעמוד – דאגו לקדוח ולחזק אותו עד כמה שניתן ובצעו מדידות חוזרות ונשנות בהתאם למיקומים של אותם כנות.
התקינו את שאר עמודי התמיכה בהתאם
לאחר שהתקנתם את הממדפים לכו עם הסימונים (בהתאם לשינויים, אם נעשו כאלה בעקבות ההתקנה) ודאגו למרווחים שווים ככל הניתן. זכרו – יציבות ואמינות צריכים להיות בראש מעיינכם!
התקינו את המסילות העליונות והתחתונות
מדדו שוב את המרחקים, חתכו את המרחקים והאורכים הרלוונטיים, התקינו תמיכות נוספות, הניחו את המסילות ואבטחו אותם באמצעות ברגים.
הכניסו את הזכוכיות בשיטת ה"גלישה פנימה"
החליקו אותם למקומם. חלק זה משתנה לפי הוראות היצרן. יש שידרשו גלישה הצידה, מלמעלה וכיוצא באלה. אך תחילה, הוסיפו את קוביות הגומי בתחילת המסילה, בסופה ולאורך הדרך במקומות הייעודיים לכך, לאחר מכן החליקו את הזכוכית פנימה בזהירות לאחר שמדדתם את הזכוכית ומצאתם שהיא אכן מתאימה.

בשלב זה אם אתם רואים כי הזכוכית עדיין גדולה מדי לכיוון מסוים – אל תהססו להוריד אותה ולקצץ בהתאם.
אבטחו את כל עמודי התמיכה
ודאו כי כל הפנלים והמסילות ישרות באמצעות פלס, הדקו את הברגים הנותרים והוסיפו עוד ברגים על מנת לוודא כי הכל עומד בצורה חזקה ויציבה ככל הניתן.

בהצלחה!
  • משלבים בין החזון שלך לידע שלנו
  • עובדים עם החומרים האיכותיים ביותר
  • מבצעים פרויקטים מיוחדים ומורכבים

השאירו פרטים ותענו בהקדם

תנו לנו להיות השותף להגשמת החזון העיצובי שלך, מדרגה אחר מדרגה